Szanowna Państwo,
Powołując się na stanowisko Ministerstwa Zdrowia – Departament Zdrowia Publicznego i Rodziny z dnia 2 czerwca 2020 r. informujemy, że zostają wznowione dyżury w Punkcie Informacyjno-Kontaktowym w Rzeszowie przy ulicy Dąbrowskiego 5.

Wszelkie informacje dotyczące Wspólnoty Anonimowych Alkoholików np. informacje o aktualnych mityngach online, wznawianych mityngach, informacje jak dołączyć do Wspólnoty, numery telefonów do uczestników AA,itp. można uzyskać wybierając odpowiednią dla siebie formę kontaktu:

  • Dzwoniąc na dyżurny numer telefonu PIK 506 907 988 czynny w godzinach 18:00 – 20:00 w każdy dzień tygodnia
  • Odwiedzając nas osobiście w lokalu na ulicy Dąbrowskiego 5 w Rzeszowie w czasie dyżurów, czyli w każdy wtorek między godziną 18:00 a 20:00
  • Pisząc na adres internetowej skrzynki Wspólnoty: pomoc@aapodkarpacie.pl
  • Wykorzystując internetową platformę komunikacyjną Skype – dyżurny czat to „AA Podkarpacie” https://join.skype.com/mGwjPbjP1wYn

Powyższe formy kontaktu dostępne są zarówno dla potrzebujących pomocy osób spoza Wspólnoty, jak i członków Wspólnoty potrzebujących aktualnych informacji na terenie Podkarpacia.

Jak uzyskać pomoc?

Aby uzyskać pomoc w AA, wystarczy, że skontaktujesz się z kimś z nas. Ogólnopolska infolinia funkcjonuje pod numerem +48 801 033 242. Jeśli mieszkasz w okolicach Rzeszowa, możesz skorzystać z poniższych form kontaktu lub zobacz pełne dane kontaktowe

Zadzwoń do nas

Jeśli potrzebujesz pomocy lub informacji zadzwoń.

Dyżurny telefon w Rzeszowie czynny jest w każdy dzień w godzinach 18:00 – 20:00

506 907 988

Ogólnopolska infolinia dostępna jest codziennie w godz. 8:00 – 22:00 :

801 033 242

Napisz do nas

Jeśli wolisz kontakt mailowy, napisz do nas. Opisz swoją sytuację, odpiszemy! Jeśli wyrazisz chęć i zostawisz nam swoje dane kontaktowe, oddzwonimy bądź zaproponujemy spotkanie (treść korespondencji zawsze będzie poufna). Napisz

Przyjdź do nas

Czekamy na Ciebie na naszych spotkaniach, które nazywany mitingami.

Zapraszamy również do osobistego kontaktu w Punkcie Informacyjno – Kontaktowym w Rzeszowie.

Znajdź mityng w spisie który Ci odpowiada i spotkaj się z nami. Znajdź mityng.


Kim jesteśmy ?

Pragniemy być pomocni tym, którzy zostali dotknięci tą chorobą.

„Nie jesteśmy organizacją w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Nie ma tu jakichkolwiek opłat ani składek. Jedynym warunkiem członkostwa jest uczciwe pragnienie, by przestać pić. Nie jesteśmy związani z żadną konkretną religią, sektą lub wyznaniem ani nie konfrontujemy się z nikim. Po prostu pragniemy być przydatni dla ludzi dotkniętych tą chorobą”. (Anonimowi Alkoholicy, str. XX)

„Wiem, że muszę dawać sobie radę bez alkoholu, ale jak to zrobić? Czy macie jakiś wystarczający substytut? Tak, istnieje coś takiego. I to nawet o wiele więcej niz substytut. Jest nim Wspólnota Anonimowych Alkoholików. W niej uwolnisz sie od trosk, nudy i zmartwień. Obudzi się twoja wyobraźnia. Życie w końcu nabierze sensu. Przed sobą masz najbardziej satysfakcjonujące lata swojego życia. Tak postrzegamy wspólnotę i ty też tak ją będziesz postrzegał”. (Anonimowi Alkoholicy, str. 152)
Fragmenty Książki „Anonimowi Alkoholicy” przedrukowano za zgodą A.A.W.S., Inc.


Czy AA jest dla mnie ?

Tylko Ty możesz zdecydować, czy AA jest dla Ciebie – jeśli myślisz, że może Ci pomóc.

My, którzy jesteśmy Anonimowymi Alkoholikami, przyszliśmy tutaj dlatego, że w końcu poddaliśmy się, próbując kontrolować nasze picie. Nie mogliśmy zaakceptować i przyznać, że nie umieliśmy pić bezpiecznie. Wtedy, od innych osób w AA, usłyszeliśmy, że jesteśmy chorzy. Odkryliśmy, że wiele osób cierpiało z powodu takiego samego poczucia winy, samotności i beznadziejności, jakie mieliśmy my. Odkryliśmy, że to co czuliśmy, spowodowane było przez chorobę alkoholową. Postanowiliśmy spróbować stawić czoła temu, co nam zrobił alkohol. Oto niektóre z pytań, na które próbowaliśmy szczerze odpowiedzieć. Jeśli odpowiedzieliśmy „Tak” na cztery lub więcej pytań, oznaczało to, że mieliśmy poważny problem z naszym piciem. Spróbuj i zobacz sam, jak będzie w Twoim przypadku.. Pamiętaj, to nie hańba ani wstyd, jeśli okaże się, że masz problem.


Nowicjusz pyta

Niniejszą tekst został opracowaliśmy z myślą o ludziach, którzy po raz pierwszy stykają się ze Wspólnotą Anonimowych Alkoholików (AA). Staramy się odpowiedzieć w niej na pytania, które najczęściej nurtują nowicjuszy – pytania, które również my sami stawialiśmy, kiedy zetknęliśmy się z AA po raz pierwszy.

Czy jestem alkoholikiem?

Jeśli często wypijasz więcej niż zamierzałeś lub chciałeś; jeśli z powodu alkoholu wpadasz w kłopoty; jeśli podczas picia miewasz zaniki pamięci – to być może jesteś alkoholikiem.  Nikt w AA nie postawi ci diagnozy, czy jesteś uzależniony czy nie. Taka decyzja zależy wyłącznie od ciebie. Co mogę zrobić, jeżeli niepokoi mnie moje picie?


KONTAKT

Punkt Informacyjno Kontaktowy

ADRES

35-033 Rzeszów

ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 5 (lokal Grupy AA „WYBÓR”)

Dyżury odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18:00 – 20:00

Tel. +48 506 907 988 (w każdy dzień w godzinach 18:00 – 20:00)

E-mail:

pomoc@aapodkarpacie.pl